Przydatne strony


Główna Mały Teatr
Mały Teatr
Prowadzący: Małgorzata Rzeszutek – Ślusarczyk
Współpraca: chór szkolny, Samorząd Uczniowski, nasi młodsi koledzy z klas I – III


Mały Teatr. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach     Stanowimy zespół młodych ludzi, uczniów klas IV – VI, dla których „bawienie się” w teatr jest formą oderwania się od rzeczywistości i stanowi niezwykłą wycieczkę do krainy wyobraźni, a dla wielu jest realizacją pasji.

Tradycja tego szkolnego koła sięga kilkunastu lat, ale skład grupy tworzy się na nowo z początkiem każdego roku szkolnego.
Zajęcia teatralne obejmują m. in. :
  • ćwiczenia przygotowujące do poprawnego wygłaszania tekstów na scenie – oddechowe i dykcyjne
  • pracę nad ruchem i gestem scenicznym
  • interpretację tekstów literackich
  • projektowanie scenografii i rekwizytów
  • pracę nad realizacją konkretnych inscenizacji

W okresie świąt Bożego Narodzenia wystawiamy jasełka, które cieszą się sporą popularnością wśród uczniów oraz społeczności lokalnej. Warto dodać, że nagrodą z wielotygodniową pracę i zaangażowanie są nie tylko brawa publiczności, ale również wycieczka organizowana dla wszystkich aktorów.

Bierzemy udział w szkolnych apelach i akademiach z okazji różnych świąt i uroczystości.

Przygotowujemy się do konkursów recytatorskich, organizowanych na terenie naszej gminy i powiatu. Mamy na tym polu liczne sukcesy.

Zapraszamy wszystkich utalentowanych ludzi z naszej szkoły na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek w godz. 13.40 – 15.20


Do trzech razy sztuka
Do trzech razy sztuka. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki
    Trójka tym razem okazała się szczęśliwa dla grupy Małego Teatru „Gagatki”, która zajęła I miejsce w powiatowych eliminacjach XXV Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. Zespół odniósł sukces za trzecim razem, bowiem dwa poprzednie spektakle prezentowane w ubiegłych latach, nie zostały zauważone przez jury oceniające występy. Wygrana cieszy tym bardziej, że „Bajdurek” uważany jest w Małopolsce za najbardziej prestiżowy i reprezentatywny przegląd teatrów szkolnych. Ponadto grupa otrzymała dyplom, statuetkę oraz czek o wartości 350 zł.
    Przedstawienie komediowe, którym „Gagatki” odniosły sukces, nosi tytuł "O królu, który chciał zostać dziadkiem" i można je jeszcze obejrzeć dwa razy – 22 maja na Święcie Radości w Staniątkach oraz podczas Dni Niepołomic. Zapraszamy!

Małgorzata Rzeszutek - Ślusarczyk


Zmieniony: wtorek, 04 maja 2010 17:38
Więcej…
 


Losowy obrazek

Andrzejki_14

Akcja „Warto być dobrym” wystartowała!. Szkoła Podstawowa w Staniątkach. Staniątki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.

StaniątkiSzkola Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniatkach. Designed by Sajt4u XHTML and CSS Valid!.